Баскетболният Черно море Тича изгуби от Спартак с 80:97 (23:27, 23:17, 19:26, 15:27) в мач от 13-ия кръг на мъжкото първенство. Варненци все още нямат успех в НБЛ, докато за момчетата на Александър Дяковски това е шеста победа, пише bgbasket.com.

Срещата в Плевен изглеждаше доста интригуваща от самото начало. Двата отбора се гонеха в резултата през първата част, като домакините успяха да излязат едва с 4 точки напред (27:23). След тройка на Мартин Йорданов 05:32 минути преди края на втората четвърт Черно море дръпна напред с 31:29 и не изпусна лидерството си до почивката - 46:44.

Веднага след подновяване на играта Спартак се добра до равенство - 46:46). Последва кратка гонитба в резултата. Тройка на Николай Маринов 06:34 минути преди края на третия период даде аванс от две точки на неговия тим - 55:53), а след това интригата се загуби.

За Спартак Николай Маринов наниза 35 точки, Цветослав Острев завърши с дабъл-дабъл - 17 точки и 12 асистенции, а Георги Бързаков добави 15.

За Черно море Тича Георги Боянов вкара 23 точки, Мартин Йорданов записа дабъл-дабъл - 12 точки и 12 борби, а Мартин Коцев също вкара 12 точки.