Шумен изигра три силни части при гостуването си на Черно море Тича в деветия кръг на Елитната група по баскетбол за юноши U19, Изток, но не издържа докрай и варненци победиха с 96:80, пише BGbasket.

Момчетата на Кирил Петров продължават да са абсолютният фаворит, като регистрираха девети успех, а отбелязаните 96 точки бяха най-слабото им постижение от началото на сезона.

След равностойно първо полувреме и 49:47 на почивката и добра трета част за Шумен, в последната четвърт Черно море бе крайно убедителен с 29:12.

Михаил Молдов вкара 30 точки за Черно море, Цветан Савов и Мартин Йорданов добавиха по 20.

Виктор Серафимов и Георги Минчев реализираха по 21 за Шумен, Никола Николов записа 18.

Битката за второто място на Изток продължава с пълна сила, като Шумен приема Тунджа Ямбол в отложен мач от 8 кръг следващата седмица. След него един от двата тима ще излезе еднолично на втора позиция във временното класиране, което дава право на директно класиране на финалите на републиканско първенство, а също и участие в Купата на България за юноши.