Снимка: atletika.bg

Иван Иванов (Супер спорт – Варна) нямаше конкуренция на 3000 м на националния шампионат за юноши и девойки в зала „Асикс арена“ в София, съобщава atletika.bg.
Иванов бе най-бърз в конкуренция от 24 атлети на 15 обиколки и спечели с 9:17.22.

Втори се нареди Валентин Къдринов (Тракия – Пловдив) – 9:25.39, а трети е Боян Иванджиков (СК Атлет 2004 – Поморие) 9:35.86. Шампионът на 1500 м от предишната вечер Трифон Илиев (Шумен) не беше свеж, но показа силния си финален спринт и се позиционира четвърти с 9:42.78.

Иван има и сребро на  1500 м за юноши под 20 години.

Състезателката на „Черно море Атлетик“ – Варна Елена Георгиева, спечели титлата на 400 м.

Елена, която бе извън пистата през 2018-а година поради контузия, записа 57.28 в последната серия, което бе най-бързото време от всички останали, което й донесе златото.

По-късно  тя заедно с Лилия Богданова, Нина Станкова и Зорница Нейкова записа 4:02.37 за златото на 4х400 м при щафетата

Повторение на финала на 60 м се получи на националния шампионат за тази възраст.
Никол Андонова (Европул – Бургас) надбяга Екатерина Фирсина (Евър – Варна) със 7.72 срещу 7.73. Преди година в решителното бягане за медалите Андонова пак бе по-бърза със стотна от секундата 7.74 срещу 7.75.