Убедителна победа с 6:1 записа МФК ЦСКА над лидера в класирането на Първа лига от МФЛ-Варна Любимец-13. По този начин двукратните шампиони си върнаха за поражението с 0:1 от първото завъртане, а освен това скъсиха разликата до първото място на 2 точки. "Червените" дръпнаха с 3:0 още до 14-ата мин. след два гола на Петър Иванов и един на Никола Найденов. Атанас Йорданов върна едно попадение чрез Атанас Йорданов в 16-ата, но през втората част "армейците" пратиха още три пъти топката в мрежата. Точни бяха Костадин Иванов (28`), Пламен Иванов (29`) и Станислав Джамбазов (40`).

Другото дерби от 16-ия кръг завърши с убедителен успех на Лудогорец Доброплодно над Дубала с 6:2. До 9-ата мин. двата отбора си размениха по един гол, като "орлите" поведоха чрез  Мартин Димитров, а Пламен Цветков изравни. В последната минута на първото полувреме отново Мартин Димитров даде аванс на своя тим, а Георги Панайотов с две попадения в 21-ата и 24-ата мин. доведе нещата до 4:1. Дубала намали чрез Мартин Богданов (26`), но Стоян Стоянов (36`) и Николай Димитров (40`) оформиха крайния резултат.
МФК Балерини се приближи само на две точки от Топ 3 на класирането, след като би с 5:2 МФК Волов. Цели пет гола паднаха през първото полувреме, след което резултатът бе 4:1. Радослав Монев (2`), Радостин Йосифов (4`), Радослав Матеев (10`) и Николай Илиев (19`) се разписаха за вицешампионите, а Росен Иванов (6`) вкара за Волов. Втората част започна с изпусната дузпа от Росен Иванов, а след това двата тима си размениха по един гол, като за Балерини се разписа Радослав Матеев (22`), а за съперника - Антонио Атанасов (23`).
В последния двубой от този кръг МФК Макао победи с 2:0 Пекарни Чочо. Головете вкараха Емил Илиев в 25-ата и Николай Ненков в 27-ата мин., като двамата си дадоха асистенциите.
В този кръг СОД-DSC записа служебна победа с 5:0 над отказалия се от шампионата Godzila.