Воденият от Мирослав Живков Пирин (Разлог) записа осма победа в Суперлигата, след като се наложи като домакин над Черно море-БАСК (Варна) с 3:1 (25:18, 25:20, 18:25, 25:19) в среща от 16-и кръг, изиграна в зала "Септември". Така тимът взе реванш за поражението си от пети кръг с 1:3 гейма.

Така разложани заемат седмото място в класирането с 27 точки (8 успеха, 8 загуби), "моряците" са десети с 14 точки (3 победи, 13 поражения).

Пирин доминираше изцяло над съперника в първите две части. В третия гейм след 7:5 за отбора-домакин, варненци набраха инерция и взеха инициативата, като оформиха добра преднина. До края на частта разликата се запази и състезателите на Юли Тупанков намалиха пасива си.

Най-резултатни бяха Йордан Желязков и Петър Бъчваров с по 13 точки (1 ас, 1 блокада) (4 аса, 2 блокади). 11 точки добави Костадин Гаджанов (3 блокади). За Черно море руснакът Евгений Тюрин приключи с 15 точки (3 аса), с 14 се отчете Николай Колев (1 блокада).

В следващия си двубой Пирин гостува на ЦСКА, а "моряците" приемат Нефтохимик 2010 (Бургас). Срещите са на 13 февруари (сряда).