Волейболистките на Раковски (Димитровград) победиха като гости Перун (Варна) с 3:0 (25:12, 26:24, 25:14) в мач от десетия кръг на женското първенство на България, който се игра в Първа езикова гимназия в Морската ни столица.

Така представителките на Димитровград записаха пета победа в шампионата, като с пет загуби и 16 точки заемат четвърто място във временното класиране. Тимът на Перун отбеляза десета загуба, като е на последна позиция в таблицата без успех до сега.

Гостенките доминираха изцяло в първата и третата част. Единствено във втория гейм домакините дадоха солиден отпор и бяха равностоен съперник. Те имаха водеща роля почти през цялото време, но  решителните моменти Раковски показа по-голямата си класата си и надделя, а с това записа и чиста победа.