Цели 30 гола паднаха в петте мача от 16-ия кръг на Втора лига от МФЛ-Варна.

Още в първата среща се получи доста изненадващ резултат. МФК Владислав надигра убедително с 4:0 третия в класирането MFC PULSE. Всичко бе решено още през първото полувреме, след което резултатът бе 3:0, а през втората част падна още едно попадение. Галин Киров реализира хеттирк (8`, 15`, 25`), а Светослав Славов се разписа веднъж (10`) за втория пореден и общо пети успех на Владислав.
Лидерът Grey goose разгроми с 8:1 АФК Албион. Три попадения в този мач вкара Тони Атанасов, който поведе листата на голмайсторите в първенството с 21, изпреваркайки с един Йордан Николов от Сони-М. Марин Сираков добави две попадения за победата, а по веднъж се разписаха Цанко Иванов, Габриел Атанасов и Стефан Николов. Теодор Кожухаров бе точен за "островитяните".
Вторият MFC TNT запази разликата от 7 точки до лидера, след като надигра с 3:2 последния в таблицата АФК Абсолют. "Динамитите" дръпнаха с 3:0 още до 11-ата мин., след точни удари на Галин Иванов, Димитър Желязков и Никола Иванов. Александър Ангелов (13`) и Радостин Петков (32`) върнаха донякъде ингтригата, но за повече силите на Абсолют не стигнаха.
Сони-М се размина с възможността да се доближи само на точка от Топ 3 като в този кръг направи 3:3 с МФК Ботев 18. Илиян Илиев даде два гола аванс на своя тим, разписвайки се в 3-ата и 8-ата мин. Николай Тодоров намали секунди по-късно, а в 17-ата Йордан Николов вкара 20-ото си попадение за сезона, покачвайки на 3:1. Само минута след това Звезделин Стефанов върна още един гол за "канарчетата", а в 37-ата Георги Петров изравни.
FC INTERSTARS и МФК Хищници също направиха 3:3. "Звездите" откриха чрез Тодор Дилов още в първата мин., но Атанас Василев доведе нещата до пълен обрат с два гола в 7-ата и 8-ата. Цветан Ангелов си вкара автогол за 2:2, но малко след това съотборникът му Диан Найденов отново даде аванс на Хищници. Диян Минчев оформи крайното 3:3 в 22-ата мин. на двубоя като това бе гол №30 в кръга.