Убедителни победи записаха първите два тима в класирането на Втора лига от МФЛ-Варна - Grey goose и TNT. С мачовете от 18-ия кръг се затвори второто от трите завъртания в шампионата.

"Сивите гъски" биха със 7:0 третия в таблицата тим на MFC PULSE. Хеттрик за успеха реализира Марин Сираков, Тони Атанасов добави два, а по веднъж точни бяха Станислав Ников и Стиван Атанасов.
"Динамитите" също вкараха седем на своя съперник Сони-М, но допуснаха един за крайното 7:1. Радостин Неделчев се отчете с три попадения за успеха, Никола Иванов добави две, а по един път се разписаха Жечо Маринов и Клемент Малчев. Почетният гол бе дело на Йордан Николов.
Продължава силното представяне на последния в класирането АФК Абсолют. Тимът записа четвърта победа в последните си пет мача като преди това нямаше нито една такава. Деян Хаджийски откри резултата за Абсолют, а Деян Славов успя да изравни. Последваха три безответни гола - нови два на Деян Хаджийски и един на Бертан Рахим за крайното 4:1.
АФК Албион затвърди петата си позиция в класирането след трудна победа с 2:1 над МФК Хищници. Ивайло Янков даде аванс на "островитяните" в 8-ата мин., а в 16-ата Диан Найденов изравни. В 22-ата Антон Балев донесе победата на албионците, които вече имат 22 точки.
МФК Ботев надигра с 5:2 FC INTERSTARS. През първата част двата тима си размениха по две попадения, като за "канарчетата" точни бяха Стилиян Тръпков и Недялко Иванов, а Тодор Дилов и Добромир Николов изравняваха за "звездите". След почивката символичните домакини вкараха три безответни гола чрез Диан Гоподинов на два пъти и Стилиян Тръпков.