Михаил Копанов спечели 24-та титла и 9-а от регата "3 март", която се проведе в акваторията на Варненския залив.

54-годишният бургазлия бе в най-възрастния екипаж (Атанас Иванов, Георги Димитров, Петър Николов и Стойчо Калудов) от всичките останали 19 лодки в първото за сезона ветроходно състезание, което е и републиканско първенство в клас Ял 6.

Отборът на Копанов от клуб "Порт Бургас" спечели първото място с 9 наказателни точки за 9-та поредна година. Втори остана екипажът на Явор Колев от "Ултрамарин" с 13 наказателни точки, а на трето място завърши "Балчик 3" с шкипер Николай Станев с 19 наказателни точки.

Същата тройка е в класирането и за държавно първенство в клас Ял 6.

Класирането е повторение на това от 2018 г.

Първата регата 3 март е проведена през 1957 година, а първата си титла Копанов печели през 1981 г, когато е бил на 16 години.

ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТ СПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!