Серията от шест поредни победи на МФК ЦСКА в Първа лига от МФЛ-Варна бе спряна. В мач от 21-ия кръг на надпреварата шампионите направиха 1:1 с МФК Макао. Костадин Иванов откри резултата в полза на "червените" в 4-ата мин., а в 30-ата Димитър Ангелов изравни за "магазинерите". Малко преди края червен картон получи Димитър Петев от ЦСКА.

От грешната стъпка на лидера се възползва Любимец-13, който победи с 4:1 Балерини и скъси разликата до върха на 5 точки. Любопитното е, че и петте попадения в мача бяха дело на играчи на доскорошния водач в класирането. Борислав Рангочев даде аванс на тима си, а Илиян Димов-Калкана направи 1:1, отбелязвайки си автогол. Малко преди почивката Николай Байчев покачи на 2:1 за Любимец-13, а през втората част Иван Атанасов успокои своите с два гола в 31-ата и 40-ата мин.

Без своя лидер Ивайло Станчев МФК Дубала направи 2:2 срещу МФК Волов. Символичните гости поведоха с гол на Антонио Атанасов в 10-ата мин., но Пламен Цветков (20`) и Милен Маринов (24`) направиха пълен обрат. Две минути преди края на срещата Росен Иванов изравни за Волов.

ФК Лудогорец Доброплодно надигра с 5:3 СОД-DSC. "Орлите" дръпнаха с 2:0 още до петата минута след попадения на Мартин Димитров и Георги Панайотов, но "охранителите" изравниха чрез Светлин Станчев (18`) и Делян Колчев (21`). Нови два гола на Георги Панайотов (30`, 34`) и един на Валери Даскалов (39`) доведоха нещата до 5:2, а в последната минута Тодор Вълев оформи крайния резултат.

В този кръг МФК Пекарни Чочо записа служебна победа с 5:0 над отказалия се тим на Godzila.