НСА победи "Спартак" (Варна) с 32:30 (18:16) и спечели бронзовите медали в турнира за Купата на България по хандбал за мъже в Гоце Делчев.

Двубоят беше оспорван в големи периоди, но в края възпитаниците на Емил Аврамов показаха по-добра ефективност и триумфираха. Столичани взеха аванс от 16:11 през първата част, но до почивката позволиха на съперника да съкрати изоставането си до 16:18, пише Sportal.bg.

Със силно начало на второто полувреме варненци стигнаха до обрат и поведоха с 24:21, но НСА изравни за 24:24 и след това мачът продължи гол за гол. Последното равенство дойде пет минути и половина преди края при 29:29, след което софиянци вкараха три поредни попадения и с това си гарантираха успеха.

Финалът между защитаващия трофея си "Локомотив" (Варна) и домакините от "Пирин" (Гоце Делчев) започва в 13 часа.

ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТ СПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!