Черно море загуби четвъртфиналния мач от турнира за Купата на България по футбол, след като загуби от Ботев в Пловдив. Победителят се реши след изпълнение на дузпи като редовното време и продълженията завършиха 1:1. Феребори Доре откри за домакините в началото на втората част, а в 79-ата мин. Мартин Минчев изравни след прекрасен гол. При ударите от бялата точка варненци вкараха само веднъж, а Ботев - четири пъти.

Останалите отбори, които се класираха за четвъртфиналите, са ЦСКА, Локомотив (Пд) и Септември.

Първата опасна ситуация дойде в деветата минута и бе пред вратата на гостите. Феребори Доре се извиси над защитата и стреля с глава, но ударът му срещна горната греда на Иван Дюлгеров. До края на първата част двата тима хвърлиха много сили в битка в средата на терена, но до нещо опасно пред двете врати не се стигна.

В  началото на втората част Тодор Неделев се оказа на стрелкова позиция, но с десния крак не успя да насочи топката във вратата на Дюлгеров.

В 51-ата минута резултатът бе открит от домакините. Васил Шопов центрира отлично към Доре, който със задната част на главата си успя да насочи топката в мрежата на гостите.

Последваха минути, в които Ботев имаше няколко шанса да удвои преднината си, но далечни удари на Неделев, Вутов и Карачанаков бяха спряни от Дюлгеров.

В 79-ата минута резултатът бе изравнен. 17-годишният Мартин Минчев получи топката в наказателното поле и с едно движение залъга Димитър Пиргов преди от малък ъгъл да прокара кълбото между краката на Даниел Кайзер.

Стигна се до продължения, в които гол не падна и така победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. При тях по-точни бяха играчите на Ботев.

Футболистите на Черно море биеха първи, а тези на Ботев - втори. Ето и как се развиха 11-метровите удари: Патрик Андраде - вкарва, Тодор Неделев - вкарва, Пламен Димов - удар над вратата, Димитър Пиргов - вкарва, Васил Панайотов - Даниел Кайзер спасява, Антонио Вутов - вкарва, Дани Кики - Даниел Кайзер спасява.

"Канарчетата" стигнаха до четвъртфиналите на турнира, след като постигнаха лесен успех с 4:1 над ЦСКА 1948 и победа срещу Берое, която бе изкована след 0:0 в редовното време и 4:3 след изпълнение на дузпи.

"Моряците" пък се добраха до този етап, след като постигнаха успех с 1:0 над Арда (Кърджали) и победа след дузпи в дербито с Левски (5:4).