Локомотив (Пловдив) изживя своята страстна седмица, която нито един в клуба или свързан по някакъв начин с "черно-бялата" идея не подозираше, че може се случи толкова неочаквано. Да, говоря за изненадващото напускане на Бруно Акрапович в посока ЦСКА-София и последвалото решение на ръководството на "смърфовете" да не залага на доказано име в лицето на Ясен Петров или Ивайло Петев, а да заложи на прохождащия в треньорската професия Александър Тунчев и неговите "неопитни" колеги Георги Илиев, Йордан Юруков и Стоян Колев. Поне на пръв поглед не изглеждаше и малко вероятно Бруно да си тръгне от "Лаута". Особено пък да реши да поеме друг отбор в България и то ЦСКА-София. 

72
Решението на босненеца може да бъде оправдано, ако гледаме на футбола без сантимент и без капка емоция. Така и трябва да го погледнем, без да хулим и обиждаме. Футболът се превърна в индустрия и всеки гледа своя интерес, а Бруно видя във възможността да поеме ЦСКА-София шанс да развие себе си, да постигне нещо значимо и да направи подобаваща визитка, която да му отвори вратите пред футболна Европа. Това решение на Акрапович отвори още по-големи врати пред прохождащия в треньорската професия Александър Тунчев, който ще бъде натоварен с нелеката задача да задържи инерцията, а защо не и да надгради това, което вече беше направено през последните две години. Макар и неофициално, Тунчев записа дебют като старши треньор на "черно-белите" вчера, като отборът му загуби с 1:3 от Берое.
72
Всъщност Саша, както го наричаше Бруно в периода си на "Лаута", изигра важна роля за развитието на този Локомотив, който познаваме в момента. Откакто Тунчев замени Желемир Теркеш като помощник-треньор на "смърфовете", пловдивчани стабилизираха играта си в защита, като са допуснали 12 гола - два от които в злополучния мач с Монтана, след който станаха големите сътресения в тима. В немалки части на изминалите мачове Акрапович позволяваше на Тунчев да води мачовете вместо него, а младият и нахъсан треньор не се притесняваше да дава напътствия от тъчлинията дори когато старши треньорът беше на нея. 
72
Погледнато по-мащабно, Тунчев едва ли ще робува на познатото 3-5-2, наложено от Акрапович и превърнало се в марка за Локомотив. Бившият защитник изглежда по-гъвкав от тактическа гледна точка и решен да наложи своя почерк. Няма уважаващ себе си треньор, който да стои в сянката на своя ментор и да залага само на това, което е научил от своя учител. Що се отнася до това колко млад е Тунчев (39г.), е много хубаво, когато млади специалисти получават шанс за изява. В България сме свикнали на едни и същи изтъркани имена, а от време на време разнообразяваме ежедневието си с някой чужденец, който накрая взима голяма неустойка или завежда дело срещу клуба за шестцифрена сума, какъвто е случаят с Ботев (Пловдив) и Желко Петрович. 
72
Безспорно с повишаването на Тунчев в старши треньор президентът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски пое риск, но пък накрая отново може да бъде наречен "гений". Така го нарекоха много хора, които очакваха от Крушарски да уволни Акрапович след серията негативни резултати, насъбрали се преди спечелването на първата Купа. Тунчев има капацитета, а по всичко изглежда и подкрепата от ръководството на Локомотив, което вече е доказало, че е готово да даде пълен картбланш. Сега топката е в полето на новия наставник на "смърфовете". Само от него зависи как ще я отиграе. 
Следвай ни:
Ще надмине ли ученикът своя учител?
Ще надмине ли ученикът своя учител?