Тотнъм постигна втората си победа в група "D" на Шампионската лига, след като записа обрат с 3:2 над Айнтрахт (Франкурт) в Лондон. Преди седмица двата отбора направиха нулево равенство в Германия, след което останаха с по четири точки. Днес "орлите" поведоха с гол на Камада в 14-тата минута, но още до почивката "шпорите" обърнаха развоя до 3:1 в своя полза след два гола на Хюн-Мин Сон (20', 36') и попадение от дузпа на Хари Кейн (28'). През второто полувреме гостите останаха с човек по-малко, но въпреки това върнаха един гол три минути преди края чрез Фариде Алиду. Хари Кейн пък пропусна втората дузпа, която домакините получиха. По същото време Марсилия победи досегашния лидер Спортинг, благодарение на което с днешния си успех Тотнъм излезе на върха във временното класиране.

Конте бе направил три промени от мача с Брайтън в събота. Ричарлисон, Емерсон и Лангле започнаха за домакините за сметка на Бисума, Дохърти и Дейвис. Лукас Моура се завърна в групата, но бе на пейката за началото.

Оливер Гласнер бе направил няколко корекции в сравнение със загубата от Бохум. Муани, Роде, Хасебе, Камада и Ленц започнаха като титуляри.

Айнтрахт поведе след груба грешка на Ерик Дайър, който не успя да обработи едно на пръв поглед елементарно подаване. Лундстрам веднага центрирa ниско, Лорис изби, но Роде стигна до топката и пусна встрани към Камада, за когото оставаше най-лесното - 0:1. Отговорът на Тотнъм обаче бе перфектен. Пет минути след това Кейн изведе с прекрасно дълго подаване Сон, който изравни. В 27-ата минута домакините получиха дузпа след намесата на ВАР заради нарушение на Якич срещу Кейн. Английският национал сам изпълни наказателния удар, правейки пълен обрат. В 36-ата минута Сон направи 3:1 след впечатляващ удар от въздуха. Кореецът засече на далечната греда с левия крак центриране на Хьойберг и не остави никакъв шанс на Трап. Малко преди почивката стражът на гостите лиши Сон от хеттрик още през първата част, след като спаси поредния му удар.

50 - Harry Kane and Son Heung-min have now assisted one another to score 50 times for Spurs in all competitions:

— OptaJoe (@OptaJoe) October 12, 2022

В 53-тата минута Трап отново се намеси блестящо, след като някак успя да избие удар на Сесеньон от границата на вратарското поле.

В 60-ата минута пък ситуацията стана още по-тежка за гостите, след като Дел Серо Гранде показа втори жълт картон на Тута само няколко минути след първия му такъв. В началото реферът забрави, че това е второ предупреждение за бразилеца и трябваше играчите на Тотнъм да му подскажат. В крайна сметка с малко забавяне Тута си получи червения картон.

Въпреки че бе в числено намален състав, Айнтрахт върна един гол и направи интересен края на този двубой. Отбеляза го дебютантът в Шампионската лига Алиду, който се извиси и засече глава центриране от корнер. В добавеното време Тотнъм получи втора дузпа след нарушение на Смолчич срещу Хил. Този път обаче Кейн, който рядко пропуска от бялата точка, стреля над вратата.

Снимки: Imago