Отборът на Англия имаше две сериозни претенции през първото полувреме в мача срещу Франция от четвъртфиналите на Световното първенство. В 25-ата минута Хари Кейн се устреми с топката към наказателното поле на шампионите, но като че ли беше препънат от Дайочанкуле Упамекано. Главният съдия Уилтон Сампайо не отсъди нищо, след което англичаните го призоваха да преразгледа ситуацията.

Бразилският арбитър наистина спря, за да чуе мнението и на колегите си от ВАР, след което показа, че играта трябва да продължи. Той обаче така и не отиде да гледа повторение, а се довери на реферите в стаичката, които споделиха неговото виждане за случилото се.

20

“Трите лъва” недоволстват и за още едно положение, в което пак участваше Упамекано. Секунди преди гола на Орелиан Чуамени за 1:0 имаше атака на Англия, при която бранителят на Байерн като че ли фаулира Букайо Сака. И тук не последва съдийски сигнал, а от започнатата акция “петлите” стигнаха до попадение.

De acá viene el gol de Francia. Foul de Upamecano a Saka. pic.twitter.com/5Oxvan7lOE