Нюкасъл излезе на второ място във временното класиране на Премиър лийг, след като "свраките" сломиха с 3:0 Лестър като гост в двубой от 17-ия кръг, с който английският шампионат бе подновен. Крис Ууд (3'-д), Мигел Алмирон (7') и Жоелинтон (32') решиха всичко в полза на тима на Еди Хау още до почивката. За Нюкасъл това бе шеста поредна победа в първенството, а последната и единствена загуба на "свраките" през този сезон изобщо бе още в края на август, когато те отстъпиха на Ливърпул. Лестър също бе в добра форма преди паузата заради Световното, след като спечели 13 точки в последните си шест мача в първенството, но днес тимът на Брендън Роджърс бе далеч от този добър ритъм. Така Нюкасъл изпревари с точка шампиона Манчестър Сити, който в сряда гостува на Лийдс в последния мач от кръга.

"Свраките" започнаха ударно и до голяма степен решиха всичко след само седем минути игра, след които авансът на гостите бе от два гола. Още във втората Амарти действа непохватно в наказателното поле и препъна Жоелинтон. Дузпата за Нюкасъл бе безспорна, а Крис Уууд я изпълни безапелационно - 1:0. В седмата минута Алмирон удвои, след като направо добро двойно с Бруно Гимараеш и стреля с левия края покрай Уорд за 2:0. Това бе девети го за парагваеца в 16 мача за него в Премиър лийг през този сезон.

9 - Miguel Almirón has scored nine goals in 16 Premier League games this season, as many as he’d scored in his previous four campaigns in the competition combined (9 in 110 apps). Surge. pic.twitter.com/LtcFRIpjMf

— OptaJoe (@OptaJoe) December 26, 2022

В 32-рата минута Жоелинтон направи 3:0, засичайки с глава центриране от корнер на Трипиър. Оттук насетне този двубой излезе извън обсега на Лестър.

През второто полувреме домакините опитаха да променят нещо и заиграха малко по-добре, но така и не успяха да стигнат до гол. Положенията пред Поуп бяха рядкост, като най-близо до гол бе Харви Барнс, но Ботман се намеси добре в решаващия момент от тази ситуация.

Снимки: Imago