Отборът на Ювентус продължава да ниже победа след победа, записвайки труден домакински успех с 1:0 над Удинезе в двубой от 17-ия кръг на Серия "А". Данило отбеляза единственото попадение в 86-ата минута. Така “Старата госпожа” спечели за осми пореден път със суха мрежа в шампионатен мач, като пет от тези победи бяха именно с този резултат. Фриуланите пък изиграха десети пореден официален двубой без да постигнат успех.

Масимилиано Алегри направи цели пет промени сред титулярите си след победата с 1:0 над Кремонезе. В защита липсваха Бремер и Федерико Гати, като вместо тях стартираха Даниеле Ругани и Алекс Сандро. В средата на терена се появи Адриен Рабио за сметка на Николо Фаджоли. Матиас Соуле пък беше заменен от Анхел Ди Мария, който играеше зад гърба на Мойс Кийн, което прати Аркадиуш Милик на пейката. Гостите бяха подредени в 3-5-2 с Бето и Айзък Съксес като нападатели.

#JuveUdinese💺: Pinsoglio, Perin, Gatti, Barbieri, Riccio, Paredes, Fagioli, Barrenechea, Chiesa, Milik, Soulé, Iling-Junior

— JuventusFC (@juventusfcen) January 7, 2023

Преди началото на мача Алегри и Кийн получиха месечните си награди в Серия "А" за ноември, а световните шампиони Ди Мария и Леандро Паредес обраха овациите на публиката. Точно преди първия съдийски сигнал също така имаше церемония, с която бяха почетени починалите клубни легенди Ернесто Кастано и Джанлука Виали, за когото бившият му съотборник Джанлука Песото прочете и специална реч. По трибуните на стадиона можеха да се видят множество транспаранти, посветени на славния нападател, както и фенски скандирания в негова памет.

Juventus fans paying tribute to Gianluca Vialli ❤️ pic.twitter.com/c71qB1uCBs

— Italian Football TV (@IFTVofficial) January 7, 2023

Мачът започна при доста спокойно темпо, като първото интересно положение дойде в 18-ата минута, когато Войчех Шчесни отрази изстрел с глава на Уолъс. Ругани веднага отговори със свой удар с глава, който също беше отразен от Марко Силвестри. В 27-ата минута Кийн отправи далечен шут, който обаче не намери целта. В 35-ата минута Ди Мария направи несполучливо воле, а три по-късно вратарят спаси удар на Кийн отблизо. Последва изстрел на Уолъс от разстояние, но Шчесни успя да се справи с него.

HT | ⏳ | Nothing to separate us at the interval ⚔️ #JuveUdinese pic.twitter.com/XI79IXwNeY

В 52-рата минута Кийн опита високо воле, при което топката мина над вратата. Три минути след това Филип Костич нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Силвестри отрази удара му. В 60-ата минута Шчесни улови топката след шут на Родриго Бекао. При ответната атака Рабио стреля, но топката мина пред вратата без никой да играе с нея. Така се стигна до 86-ата минута, когато резервите на Алегри изработиха победния гол, отбелязан от Данило. С чудесно подаване Паредес намери изскочилия в наказателното поле Федерико Киеза, който пък пусна топката към бразилеца и той необезпокоявано я прати в опразнената врата за крайното 1:0.

FT | ⌛️ | Our win streak continues! 🎉#JuveUdinese pic.twitter.com/lWsBEOlvqJ

Така Ювентус събра 37 точки в актива си и се настани на втората позиция в класирането, изпреварвайки Милан, а лидерът Наполи има 4 пункта повече. Удинезе запази осмото си място с 25 точки.

ЮВЕНТУС - УДИНЕЗЕ 1:0

1:0 Данило (86')

Ювентус: Шчесни, Данило, Ругани, Сандро, Локатели, Маккени, Мирети, Рабио, Костич, Ди Мария, Кийн

Удинезе: Силвестри, Бекао, Бийол, Перес, Перейра, Ловрич, Уолъс, Макенго, Удоджи, Бето, Съксес

Снимки: Imago