Палмейрас победи Фламенго с 4:3 в спиращ дъха трилър и спечели суперкупата не Бразилия. Освен със седемте гола, мачът ще бъде запомнен още с 37 нарушения, 6 жълти картона и един червен, както и нито една засада.

За Палмейрас точни бяха с по две попадения Рафаел Вейга (38', 58') и и Габриел Менино (45'+4', 74'), а от лагера на Фламенго два пъти се разписа Габриел Барбоса (26', 51') и един гол добави Педро (61').

The best 2 Brazilian soccer teams faced each other today. Palmeiras won 4-3. And it was a great game to watch. pic.twitter.com/r5Yzi1Us10

— Paulo Alves Jr. (aka PJ) (@pejota81) January 29, 2023

Фламенго нанесе първия удар в срещата след като в 23-ата минута Зе Рафаел от Палмейрас извърши грубо нарушение в собственото си наказателно поле. Цели три минути бяха необходими на рефера - Вилтон Перейра Сампайо, за да преразгледа ситуацията чрез системата VAR и да посочи бялата точка. Когато това се случи в крайна сметка, зад топката застана Габриел Барбоса и той откри резултата.

PEEENALTY FOR FLAMENGO!! pic.twitter.com/0bUytUBVbs

— Flamengo (@Flamengo_en) January 28, 2023

Радостта на Фламенго обаче не трая дълго и още преди почивката носителите на Копа Либертадорес се видяха в ролята на догонващи в резултата. Първо в 38-ата минута Рафаел Вейга достигна до подаване в наказателното поле и стреля точно в долния ляв ъгъл, за да възстанови равенството. После дълбоко в добавеното време на първото полувреме пък Габриел Менино отправи смъртоносен удар от около 25 метра и направи безпомощен вратаря Сантос.

👕2️⃣5️⃣✅

😉#PALxFLA | 2x1#AvantiPalestra#JuntosNaSupercopapic.twitter.com/CqYydiElP3

— SE Palmeiras (@Palmeiras) January 28, 2023

Само 6 минути след подновяването на играта Фламенго се върна в мача и изравни чрез Евертон Рибейро, който изравни след подаване на автора на първия гол Барбоса.

По подобие на развоя от първото полувреме носителите на Копа Либертадорес нямаха време да се наслаждават на попадението си и надеждите им за обрат бързо бяха попарени. Само 6 минути след гола, който отбеляза Рибейро се превърна в голям игрешник за своите, докосвайки с ръка топката в наказателното си поле. Рафаел Вейга, който реализира и първото попадение за Палмейрас застана зад бялата точка и изведе отбора си напред в резултата за втори път в мача.

2ºT | ⏱ 13 min: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! VEIGANISMO! VEIGANISMO DUAS VEZES! RAPHAEL VEIGA RECOLOCA O HENDECA NE FRENTE!#PALxFLA | 3x2#AvantiPalestra#JuntosNaSupercopa pic.twitter.com/xJG71LRcWL

Този път обаче Фламенго не чака дълго и три минути след като получи третия гол във вратата си, на свой ред вкара попадение чрез Педро, който завърши атаката на отбора си с възхитителен гол с пета.

GOLAÇO 😨 pic.twitter.com/mmFAINgxbk

В 74-ата минута дойде и последният гол от това пиршество за неутралния зрител. Една отскочила топка в наказателното поле стигна до Габриел Менино, който я засече и я прати в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Сантос.

2ºT | ⏱ 29 min: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! FOI ESQUISITO? FOI, MAS A REDE BALANÇOU! GABRIEL MENINO FAZ MAIS UM! O QUARTO! VAAAAAAAMOOOOOOOS!#PALxFLA | 4x3#AvantiPalestra#JuntosNaSupercopa pic.twitter.com/FRCFIbh48y

Въпреки че не последваха нови голове, феновете имаше да видят още зрелище. След края на редовните 90 минути се игра 11 минути добавено време, в което съдията показа 4 жълти картона, един от които се оказа втори за треньор на Палмейрас - Абел Ферейра, който бе официално предупреден за първи път в 44-ата минута.

Четири минути след като отборът от Сао Пауло остана без наставника си, официализира титлата си с последния съдийски сигнал. След като Палмейрас завоюва титлата в бразилската Серия “А”, отличието в суперкупата донесе дубъл за тях.