Аржентина победи Панама с 2:0 в приятелска среща. Това бе първият мач на “гаучосите” след триумфа в Мондиал 2022.

Срещата отиваше към нулево равенство, но световните шампиони спечелиха с два късни гола. Първото попадение отбеляза 21-годишният младок Тиаго Алмада в 78-ата минута. Крайният резултат пък оформи Лионел Меси в 89-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар. Това бе неговият гол номер 800 в кариерата му.

Messi's 800th career goal comes as a free kick in his first game with Argentina as World Cup champions.

Perfect.

(via @TV_Publica)pic.twitter.com/sWSREGPOBZ

— B/R Football (@brfootball) March 24, 2023

За контролата освен Меси, Лионел Скалони бе привикал по-голямата част от героите, извоювали подвига в Катар в края на миналата година. В стартовата единайсеторка личаха имената на Еодриго де Пол, Енцо Фернандес, Алексис Мак Алистър, Хулиан Алварес и Анхел ди Мария.

Emiliano Martínez couldn't hold back the tears during the national anthem for Argentina.

Football is more than just a game ❤️ pic.twitter.com/oI3KDwyaxw

— ESPN FC (@ESPNFC) March 23, 2023

Там бе включително и сърцатия вратар Емилиано Мартинес, който под въздействие на емоциите се разплака по време на изпълнението на националния химн на Аржентина преди началото на мача.

Carlsberg "Домът на Феновете" е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето съдържание и да участвате в нашите игри за страхотни награди.