Брайтън стартира успешно новия сезон. Отборът на Роберто де Дзерби спечели с 4:1 домакинството си на новака Лутън. Соли Марч откри резултата в 36-ата минута, а новото попълнение Жоао Педро се разписа от дузпа в 71-ата минута. Карлтън Морис пък отбеляза първия гол за Лутън във Висшата лига в историята на клуба. Той направи това също от дузпа в 81-ата минута. Друг дебютант за домакините - Симон Адингра, възстанови преднината от два гола шест минути преди края на редовното време. Влезлият като резерва Евън Фъргюсън отбеляза четвърти гол за Брайтън в добавеното време.

“Чайките” показаха, че ще продължат да бъдат фактор, въпреки че се разделиха с основни фигури. Това лято клубът продаде Алексис Мак Алистър и вратаря Роберт Санчес, а Мойсес Кайседо, който се очаква да напусне, не беше в групата. Освен Жоао Педро в титулярния състав бяха и другите две нови попълнения Джеймс Милнър и Махмуд Дахуд.

FT: UP AND RUNNING WITH THREE POINTS! 😁