Астън Вила зарадва феновете си с убедителна победа в първото си домакинство за сезона. Бирмингамци разбиха Евертън с 4:0. Капитанът Джон Макгин откри резултата в 18-ата минута. Дъглас Луис се разписа от дузпа шест минути по-късно. Лион Бейли вкара третия гол в началото на втората част, а резервата Джон Дюран оформи крайния резултат в 45-ата минута.

Тимът на Унай Емери днес показа защо към него има големия очаквания след отличния край на миналия сезон и добрата лятна селекция. Вила постигна пета поредна победа над "карамелите" и осми пореден домакински успех в първенството. Евертън пък допусна втора поредна загуба и изглежда го чака нов тежък сезон, в който ще се бори за оцеляването си.

⏱️ 𝗙𝗨𝗟𝗟 𝗧𝗜𝗠𝗘:

🦁 Aston Villa 4-0 Everton 🔵#AVLEVE pic.twitter.com/bBZR9fHhgK

— Football Tweet ⚽ (@Football__Tweet) August 20, 2023

Пау Торес започна за първи път като титуляр за домакините на мястото на контузения Тайрън Мингс. Бирмингамци започнаха активно и в 18-ата минута поведоха. Муса Диаби проби, намери Бейли, който центрира остро, а Макгин засече топката с глава. Малко по-късно тимът на Емери удвои аванса си. Удар на Уоткинс бе изчистен от голлинията, но Пикфорд влезе опасно с ръка към лицето на нападателя и бе отсъдена дузпа, която Дъглас Луис реализира.

Астън Вила продължи да доминира и да създава положения. Пикфорд направи страхотно спасяване след удар на Диаби, а Уоткинс удари греда малко преди почивката. Проблемите на Евертън се увеличаваха с всяка изминала минута. През първата част Шон Дайч загуби Калвърт-Люин поради контузия, а малко след почивката Алекс Иуоби трябваше да напусне принудително.

8 - Aston Villa have won eight consecutive home Premier League games, their longest home league winning run since February 1990 (run of 9). The Villans have shipped just two goals in this spell, and none from open play. Stronghold. pic.twitter.com/dsELnCr5tF

— OptaJoe (@OptaJoe) August 20, 2023

Малкото останала интрига приключи в 51-ата минута, когато Майкъл Кийн допусна грешка, която доведе до попадение на Бейли. Бирмингамци нямаха намерение да спират, но Уоткинс пропусна следващата възможност. След час игра гостите стигнаха до най-добрия си шанс. Удар от воле на Мопей бе отразен от Мартинес.

50 - Jhon Duran scored only 50 seconds after being substituted on, the quickest an Aston Villa substitute has scored in a Premier League match since John Carew against Everton in October 2009 (46 seconds). Hungry. pic.twitter.com/CjubsLhkTL

Тимът на Емери леко намали темпото, тъй като имаше комфортна преднина, но влизането на Дюран промени това. 19-годишният колумбийски нападател се разписа 50 секунди след влизането си в игра след поредната неразбория в защитата на "карамелите". Ашли Йънг се опита да върне към Кийн от тъч, но подаването бе много рисково и Дюран отне топката и я прати покрай Пикфорд. Това попадение дойде в повече на феновете на Евертън и те започнаха да напускат стадиона.