Отборът на Марица Пловдив се включи в битката за топ 3 във Втора лига, след като днес се наложи над Беласица Петрич с 2:0. Кършакалии вече имат 13 точки, колкото имат втория, третия и четвъртия в класирането, но са с малко по-лоша голова разлика. Лидерът Септември пък вече е само на 2 точки от пловдивчани. Интересен момент от днешната среща бе присъствието на гостуваща агитка от десетина човека от Петрич, които цял мач подкрепяха своите любимци.

Марица откри резултата в 21-ата минута, когато Станислав Маламов направи страхотен рейд от ляво на атаката, навлезе в наказателното поле и с хубав фалцов удар вкара за 1:0. До края на полувремето пловдивчани имаха още две възможности за гол. Първо Стефан Попов изведе много добре от дясно Георги Трифонов, който центрира към Домовчийски, но на голаджията не стигнаха няколко сантиметра да засаче топката. В следващата ситуация отново Трифонов центрира, а Домовчийски с красив удар от въздуха бе много облизо до успеха, но резултата остана непроменен.

В 66-ата минута Саломон Джеймс игра с ръка в наказателното поле. Топката отскочи от тревата и се чукна в ръката на защитника, но съдията даде знак играта да продължи. Три минути по-късно Виктор Ергин опита нещо много интересно. Той шутира от въздуха, от около 25 метра разстояние до голлинията. Ударът не бе никак лош и премина над напречната греда. Натискът на гостите се засили и удар от далечна дистанция се отби в страничната греда на вратата зад Петър Начев.

Гостите можеха да изравнят, когато влезлия като смяна в състава на Марица Свилен Щерев подходи несериозно към една топка и тя попадна в Запро Динев. Последният стреля много опасно, а топката се отклонии от страничня стълб. Малко след това положение Алиев центрира добре към Марчев и опитния футболист не сгреши при удара си с глава и подпечатата победата на домакините.

Стартови състави:

МАРИЦА: 33. Петър Начев, 19. Мартин Газиев, 5. Димитър Аврамов, 29. Атанас Ташолов, 23. Саломон Джеймс, 77. Стефан Попов, 24. Ифеани Дейвид, 10. Веселин Марчев, 21. Станислав Маламов, 17. Валери Домовчийски, 9. Георги Трифонов;

БЕЛАСИЦА: 1. Кирил Георгиев, 15. Атанас Карачоров, 5. Мартин Русков, 22. Валентин Костов, 3. Виктор Ергин, 11. Таонса Аксел, 2. Куфре Ета, 55. Владимир Гогов, 17. Запро Динев, 99. Димитър Иванов, 9. Мариян Вангелов;