С гол съблекалните започна мача между Спартак Варна и Марица Пловдив, която се игра в морската ни столица. Още в 3-та минута домакините поведоха с 1:0, а 5 минути преди края подпечатаха победата си с втори гол.

Срещата бе от 8 кръг във Втора лига. Двубоят във Варна бе равностоен като цяло, като “жълто-сините” имаха своите шансове.

Мачът започна с минута мълчание в памет на загиналото от мълния дете от школата на “Дунав” (Русе), а двата отбора излязоха на терена с черни ленти на екипите си.

Още в началото на мача, в 3-та минута, пловдивчани допуснаха гол. Ифеани Дейвид отне топка от съперник, като я изби. В ситуацията Веселин Марчев и Валери Домовчийски оставаха двама на двама с бранители на домакините, но реферът спря атаката, отсъждайки нарушение при отнемането на топката. След изпълнението на удара топката бе изсипана в наказателното поле на пловдивчани, където спартаклии спечелиха първа топка, а в последствие отбелязаха попадение чрез Ивей Натаниел. Домакинският натиск продължи до около 15-та минута, след което пловдивчани поизравниха играта, но все пак домакините имаха известно игрово предимство. През първите 45 минути “жълто-сините” имаха няколко ситуации, но не успяха да стигнат до добър завършващ удар.

През второто полувреме маричани бяха по-активни и имаха превес в играта. В средата на втората част “Марица” можеше да стигне до равнството. Станислав Маламов центрира по земя около дузпата, където Свилен Щерев засече, но ударът му премина на сантиметри от страничната греда. Преди това Петър Начев се отличи с две блестящи спасявания. В 85-та минута Ахмед Ахмедов бе точен за 2:0 след центриране на задна греда. Малко след гола страхотен удар на Христиан Димитров бе отразен от вратаря на “Спартак” Георгиев. Топката влизаше точно до сглобката на гредите, но стражът се намеси и предотврати гола.

На 18 септември, понеделник, от 17 часа, “Марица” е димакин на “Марек” (Дупница) в следващата си шампионатна среща. Преди това, на 13 септември, “жълто-сините” ще изиграят и срещата си от турнира за Купата на България, а съперник в нея ще бъде победителят от двубоя между “Родопа” (Смолян) и “Спартак” (Пловдив).

МАРИЦА: Петър Начев, Мартин Газиев (Мирослав Пушкаров 66′), Атанас Ташолов, Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Ифеани Дейвид, Георги Трифонов (Свилен Щерев 45′), Стефан Попов (Христиан Димитров 45′), Веселин Марчев, Станислав Маламов (Олджай Алиев 70′), Валери Домовчийски – капитан (Емилео Макавеев 89′). РЕЗЕРВИ: Илия Николов, Ангел Пеев, Божидар Шехов, Наско Христев

СПАРТАК (ВН): Георги Георгиев, Атанас Захиров, Ангел Грънчов, Александър Цветков, Велислав Боев (Йоан Н’зи 62′), Йоан Бауренски (Георги Иванов 74′), Румен Руменов (Хидает Хюсеин), Даниел Начев (Айвън Ангелов 62′), Ивей Натаниел, Ахмед Ахмедов (Мехмед Мехмед 89′), Виктор Митев – капитан. РЕЗЕРВИ: Никола Виденов, Преслав Петров, Евгений Илиев, Даниел Халачев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ифеани Дейвид, Димитър Аврамов (М); Ангел Грънчов (С)