Лудогорец и чешкият Сигма (Оломоуц) играят при резултат 3:1 в контролна среща в Белек.

Първата ситуация дойде във 2-ата минута, когато Кайо Видал си откри пространство за удар, който обаче попадна в обсега на противниковия вратар.

В 9-ата минута Лудогорец откри резултата. Текпетей получи пред наказателното поле на чехите, премина покрай няколко футболисти на противника и с хубав удар от дистанция прониза вратата на Сигма - 1:0. Само 10 минути по-късно обаче “орлите” допуснаха изравняване. След изпълнение на корнер топката бе отклонена на близката греда и така тя стигна до Юлиш, който дебнеше. Централният нападател подложи глава и на опразнена врата реализира за 1:1.

В следващите минути двата отбора стояха равностойно на терена, като може би чешкият тим бе една идея по-активен и на Лудогорец се налагаше повече да се защитава. Въпреки това, в 34-ата минута бърза атака на разградчани завърши с гол. Текпетей на скорост нахлу в наказателното поле на Сигма отдясно и пусна остър пас към средата на пеналтерията. Там Квадво Дуа не сбърка и засече от близка дистанция, правейки резултата 2:1. До края на полувреме родният шампион организира няколко добри атаки, които обаче не застрашиха вратата на противника. Така след първата част “орлите” се оттеглиха с гол аванс.

Второто полувреме започна с опит на Текпетей да изненада вратаря на Сигма, който бе излязъл доста напред. От далечна дистанция обаче крилото на “зелените” не успя да намери очертанията на вратата. В 54-ата минута се стигна до неприятен момент в срещата. След безобидно нарушение Текпетей отиде да се разправя с футболист на чешкия тим. Главният съдия вдигна жълт картон на ганаеца, а той свали своята фланелка и напусна терена видимо доста ядосан. Остана съмнение дали футболистът на Сигма не е обидил на расова основа бързоногия футболист на Лудогорец, с което да е предизвикал тази негова реакция. Част от съотборниците на Текпетей говориха с него и в крайна сметка крилото се завърна на терена, като се поздрави с главния съдия. Само 3 минути по-късно главно действащо лице отново бе Бърнард Текпетей. Той получи добре топката и от въздуха опита удар по диагонала. Кълбото обаче излезе в аут. В 77-ата минута Тодор Неделев отново показа умението си при изпълнение на пряк свободни удари. Този път обаче вратарят на противника успя да избие след коварен удар на българина. В 87-ата минута Лудогорец сложиха точка на спора с трети гол. Рик Джонатан получи кълбото пред наказателното поле и с удар от дъгата на пеналтерията вкара хубаво попадение, наподобяващо първия гол на Текпетей - 3:1.

ЛУДОГОРЕЦ 3:1 СИГМА (ОЛОМОУЦ)

1:0 Бърнард Текпетей (9)