Спартак (Пд) и Ботев II завършиха наравно 1:1 на стадиона в село Марково в мач от 34 кръг в ЮИ Трета лига. Двата тима изиграха равностоен мач, в който разликата в позициите на съставите не личаха никак ясно.

Димитър Диклиев изведе дубъла на Ботев напред в 12-ата минута. Той реализира след параболичен удар и рикошет. Тимът имаше само трима полеви играчи сред резервите за този мач. В 38-та минута Мирослав Радев изравни с глава, възползвайки се от добро центриране. През второто полувреме, в 68-та минута рефера отсъди дузпа за домакините от Спартак, която бе дълго оспорвана от “жълто-черните”. В крайна сметка Мирослав Радев застана зад топката, но ударът му срещна гредата. До края спартаклии атакуваха, но трудо стигаха до добри стрелкови позиции, а “канарчетата” организираха доста опасни контри и можеха да стигнат до победата в края на мача.

Така ЮИ Трета лига вече има нов водач – Саяна. Хасковския тим и Спартак са с по 84 точки, но новият лидер е с по-добри показатели в преките двубои. Трети с точка по-малко е Несебър. В следващия кръг почти всички въпросителни ще отпаднат. Тогава в Несебър ще се срещнат месният тим и Саяна, като при победа на хасковлии те почти сигурно ще завършат първи. Победа на домакините или равенство устройва Спартак, който ще се върне на върха при победа в гостуването си на Атлетик в Куклен.

СПАРТАК: Кристиян Милушев, Сами Мехмедов, Владимир Айтов, Димитър Пройчев, Димитър Балинов, Теодор Митрев, Цветелин Петров, Пламен Цончев, Георги Лазаров, Мирослав Радев, Венцислав Гюзелев

БОТЕВ II: Стефан Смъркалев, Габриел Златанов, Димитър Драганов, Костадин Татаров, Станислав Работов, Бисер Бонев, Велиян Видолов, Даниел Коков, Димитър Диклиев, Иво Казаков, Мирослав Георгиев