Спартак (Пловдив) спечели с 3:1 у дома срещу Загорец (Нова Загора) в мач от последния кръг в Югоизточната Трета лига и приключи сезона на третата позиция. С оглед на амбициите на ръководството кампанията може да се определи като неуспешна. Иначе резултатите на спартаклии бяха добри, но те не бяха достатъчни за постигането на поставената цел – изкачване във Втора лига. Очаквано кючукпарижани останаха 3-ти, след като сами изпуснаха лидерството, а днес Несебър и Саяна постигнаха домакински победи.

Срещата в събота се игра на стадион “Пловдив”. Гостите от Нова Загора започнаха мача по-добре и създадоха няколко добри ситуации, но ги пропуснаха и бяха наказани. В 17-та минута Мирослав Радев откри за Спартак, като така завърши първата част. Тодор Тодоров удвои в 54-та минута и мачът вървеше отлично за пловдивчани. Пламен Иванов върна интригата с попадение в 73-та минута. Тодоров обаче попари ипулса на гостите с трети гол само 2 минути след техния гол. До края на мача най-чистото положение бе за Загорец – голмайсторът на тима Пламен Иванов уцели гредата при добра ситуация.

Така Спартак (Пловдив) завърши неуспешния си сезон с победа над добър съперник. Тимът смени трима треньори през последната футболна година. Постигна 29 победи в 38 мача, записа 6 равенства и допусна 3 поражения. Само Саяна има повече победи  и само Несебър има по-малко загуби от спартаклии. Събраният актив от 93 точки отрежда на отбора 3-та позиция. Толкова има и Саяна, но хасковлии имат предимство в преките двубои. Шампион в групата е Несебър с 95 точки.

29 май 2024 г., сряда, 19:00 ч / XXXVIII кръг: Созопол (Созопол) - Карнобат (Карнобат)2:1 (1:0) 31 май 2024 г., петък, 18:00 ч / XXXVIII кръг: Берое II (Стара Загора) - Атлетик (Куклен)0:3 (0:0) Асеновец 2005 (Асеновград) - Локомотив 1926 II (Пловдив)2:1 (1:1) 1 юни 2024 г., събота, 17:00 ч / XXXVIII кръг: Гигант (Съединение) - Димитровград 1947 (Димитровград)3:2 (0:0) 1 юни 2024 г., събота, 18:00 ч / XXXVIII кръг: Левски (Карлово) - Сокол (Марково)2:0 (1:0) Несебър (Несебър) - Родопа Смолян (Смолян)6:1 (3:0) Саяна (Хасково) - Ботев II (Пловдив)4:1 (1:0) ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Розова долина (Казанлък)2:0 Спартак 1947 (Пловдив) - Загорец (Нова Загора)3:1 (1:0) Секирово (кв.Секирово, Раковски) - ФК Сливен (Сливен)2:0 (0:0) bulgarian-football.com