Ботев Враца загуби с 0:2 от Макаби (Нетаня) в третата си проверка от началото на лятната подготовка. Контролата се игра в Правец. Това бе първо поражение за Тодор Янчев начело на тима, след като преди това врачани победиха Марек с 3:0 и завършиха при нулево равенство с Локомотив (София).

В титулярния състав на българския отбор стартира новото попълнение Дилян Георгиев. Ботев (Враца) показа недостатъчно идеи в офанзивен план и допусна много непредизвикани грешки при изнасянето на топката.

Израелците поведоха в 39-ата минута, когато при корнер техен футболист беше оставен непокрит в малкия пеналт. Малко преди края на първото полувреме Меси Биатомусока сбърка при изнасянето на топката и позволи на съперника да комбинира в наказателното поле и да удвои преднината си.

Последната лятна контрола на Ботев (Враца) е срещу Монтана в събота.