Ботев (Враца) победи Локомотив (София) в мач от VI кръг на Първа лига. На стадиона в столичния квартал „Надежда“ гостите се наложиха с 1:0.

Ботев (Вр) започна мача ударно и поведе след по-малко от 180 секунди игра. Центриране от корнер на първа греда бе засечено с глава от Даниел Генов за 0:1.

В 7-ата минута Светослав Диков бе изведен и технично прехвърли излезлия на границата на наказателното поле вратар на гостите. Топката обаче „облиза“ дясната греда, а бе маркирана и засада.

В 28-ата минута Браян Переа бе изведен сам срещу вратаря и без проблеми прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Първият удар в една от двете врати през второто полувреме дойде чак в 76-ата минута. Отправи го Юлиан Ненов от наказателното поле, но вратарят на гостите улови без никакви затруднения.

180 секунди по-късно Локомотив по чудо не изравни. Юлиан Ненов центрира отдясно. Светослав Диков засече с глава от вратарското поле. Федерико Бариос обаче с изумителна намеса успя да избие с една ръка отиващата под гредата топка в корнер.

В 85-ата минута шут на Бубакар Траоре от точката за изпълнение на дузпа бе уловен от Любенов пред голлинията.