Черно море записа втора поредна победа в Елитната група до 15 години. „Моряците“ на Иван Николов се наложиха с 2:0 над тима на Национал София в мач от 3-ия кръг на шампионата, игран на стадион „Корабостроител“ под Аспаруховия мост.

И двете попадения в срещата паднаха през първата част в рамките на пет минути. Тодор Колев откри резултата в 8-ата минута, а в 13-ата Васил Радичков оформи крайния резултат.

В следващия кръг Черно море гостува на Берое в Стара Загора. Мачът е на 29 август, четвъртък от 17 часа.

Съставът на Черно море: Павел Михайлов, Юлиян Димитров, Васил Радичков, Никола Петров, Мартин Димитров, Страцимир Спасов, Георги Кателиев, Кристиян Смилков, Тодор Колев, Руслан Стоянов, Преслав Петров (Михаил Русев, Никола Симеонов, Дарий Станченко, Антоний Тонков, Стелиян Сотиров, Антониос Катотикидис, Борислав Николаев, Борис Тодоров, Рафи Рафиев).

Дубълът на Черно море постигна първа победа в Североизточната Трета лига. „Моряците“, водени от Мартин Христов, надделяха с 3:2 при гостуването си на Ботев Нови пазар в мач от 2-рия кръг на шампионата.

И петте гола в срещата паднаха през първата част. Варненци поведоха в резултата в началото на двубоя чрез Борис Стойков, като до средата на първата част изпуснаха да покачат. В 21-вата минута лошо върната към вратаря топка доведе до дузпа в полза на домакините, които я превърнаха в гол. Само 4 минути по-късно след центриране от корнер „зелено-белите“ си отбелязаха автогол – 2:1. До края на полувремето Черно море се активизира и успя да стигне до обрат чрез Тони Михайлов (32) и Николай Костадинов (41).

През втората част „моряците“ имаха възможности за още попадения, но не успяха да си завършат атаките по най-добрия начин.

В следващия кръг Черно море приема тима на Лудогорец III. Мачът е на 30 август, петък от 18 часа на стадион „Корабостроител“ под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море II: Денислав Стойчев, Димитър Павлу, Андрей Христов, Пламен Аршев, Борис Стойков, Христодар Христов, Николай Костадинов, Берк Бейхан, Димитър Заимов, Петър Маринов, Тони Михайлов (Антоан манасиев, Пресиян Царев, Георги Венциславов, Даниел Райчев, Даниел Георгиев, Мартин Петков, Димитър Ковачев, Кристиян Михайлов, Васил Касабов.