ЦСКА - София и Левски завършиха 3:3 в дербито от четвъртия кръг на Елитната група до 16 години. Точни за “червените” бяха Любомир Праматаров на два пъти и Владислав Величков, докато за “сините” две попадения заби Георги Камбитов и едно Йоан Андреев.

Срещата започна перфектно за домакините и след само пет минути игра те останаха с човек повече на терена. Вратарят на Левски Дамян Дамянов игра с ръка извън наказателното поле. Въпреки численото неравенството обаче “сините” успяха да открият след двадесет минути игра. Хубав рейд на Лазар Петров завърши с удар, избит от вратаря, но при добавката Георги Камбитов реализира.

Домакините реагираха светкавично и стигнаха до обрат само за три минути. Първо Любомир Праматаров изравни в 25-ата минута, а три по-късно Владислав Величков направи 2:1. В края на първата част Левски бе близо до изравняване. Лазар Петров направи забележителен пробив, но останал очи в очи с вратаря стреля в напречната греда. Така двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 2:1 за “червените”.

Втората част започна с шанс за Левски след далечен удар на Александър Ценов, но топката отново се отби от гредата. В 54-ата минута ЦСКА - София отбеляза трето попадение. Любомир Праматаров пресече подаване на вратаря на гостите и прати топката в мрежата.

Последваха силни минути за “червените”, в които те създадоха още няколко добри шанса, но не успяха да отбележат четвърто попадение. Левски успя да върне един гол благодарение на Йоан Андреев в 67-ата минута. Последва по-добра игра от гостите и десет минути преди края те стигнаха до дузпа, която бе реализирана от Георги Камбитов. В заключителните минути Левски имаше шансове дори да направят пълен обрат, но до друг гол не се стигна и така срещата завърши при резултат 3:3.

Така след четири кръга ЦСКА - София има 7 точки, а Левски е с 10.

Левски победи ЦСКА - София с 2:0 като гост в среща от четвъртия кръг на Елитната група до 15 години. По този начин “сините” спряха серията на “червените” от 3 поредни победи. Попаденията отбелязаха Денислав Костов и Красен Крумов.

Срещата започна с домакински натиск и ЦСКА - София пропусна няколко много добри шанса. След половин час игра Левски откри след гол на Денислав Костов. При този резултат дойде и почивката.

Второто полувреме започна по-добре за гостите и още в първата минута Александър Николов можеше да отбележи второ попадение, но вратарят на ЦСКА - София спаси. “Червените” също отговориха и Марк Илков можеше да изравни, но отново имаше добра вратарска намеса.

Ситуацията за домакините стана още по-тежка, след като в средата на втората част за втори жълт картон бе изгонен Виктор Иванов. Малко след това Левски отбеляза и втори гол. Хубаво центриране бе засечено от Красен Крумов, който с глава прати топката в мрежата. До края на срещата “сините” имаха шансове за още попадения, но повече голове не паднаха.

Така след четири кръга Левски има 7 точки, докато ЦСКА - София е с 9 пункта.