Вторият отбор на Локомотив (Пловдив) постигна победа при гостуването си на Свиленград. Възпитаниците на Христо Златински се наложиха с 3:1 над “митничарите”.

През първото полувреме двата тима си размениха по един гол и се оттеглиха на почивка при резултат 1:1

През втората част Локомотив стигна до две нови попадения за крайното 1:3.

Ерик Почански откри за домакините в 6-ата минута. Мерт Салим наказа грешка на вратаря Георги Милев в 40-ата минута – 1:1. Футболистите на Свиленград натиснаха след почивката. Крум Стоянов тресна гредата, Юлий Шекеров пропусна. При друга ситуация той вкара, но съдията не зачете попадението, отсъждайки засада. Мачът свърши за Шекеров в 70-ата минута, когато рефера му свири нарушение и вдигна втори жълт и червен картон. Развръзката настъпи в последните 180 секунди. Първо Даниел Маджаров направи 1:2. Веселин Празов вкара третия гол за пловдивчани.

Домакините пък определиха съдийството като "безобразно".