Отборите на Спартак (Варна) и Левски завършиха при резултат 0:0 в сблъсъка от седмия кръг на efbet Лига. Двата състава показаха характер и здрава битка на "Коритото", но без достатъчно опасни ситуации.

Старши треньорът на гостите от София Станислав Генчев заложи на Матей Маркович под рамката на вратата. Пред хърватина стартираха тримата в центъра на защитата - Цунами, Келиан ван дер Каап и Кристиан Димитров. По фланговете действаха Майкон и Алдаир. В центъра на терена бяха разположени Карлос Охене и Асими Фадига, а атаката бе водена от Евертон Бала, Мустафа Сангаре и Александър Колев. За "соколите", които днес бяха водени от Иван Цветанов, започнаха в сходна схема с тази на Левски. На вратата бе Мартин Величков. В защита бяха Ангел Грънчов, Матео Юрич и Александър Цветков. В ролята на флангови играчи действаха Па Конате и Ромееш Ивей. В центъра бяха Филип Лесняк, Йоан Бауренски и Кристиан Илич, а атаката бе водена от Антонио Вутов и голямата звезда на Спартак Ахмед Ахмедов.
Първата интересна ситуация се откри пред домакините. В 8-ата минута Ахмед Ахмедов спечели фал на добра позиция. Зад топката застана Антонио Вутов, който обаче стреля право в стената, а при добавката Филип Лесняк шутира силно, но твърде далеч от целта.

В 17-ата минута Асими Фадига опита силен удар с левия крак от далечна дистанция, но кълбото попадна право в ръцете на стража на "соколите". Пет минути по-късно Па Конате проби по левия фланг, след което центрира към точката на дузпата, където Кристиан Илич стреля, но топката се отби в тялото на бранител на гостите и излезе в корнер.

Половин час игра след началото на срещата Евертон центрира от свободен удар, където над всички бе Кристиан Димитров, но бранителят прати кълбото право в ръцете на Мартин Величков. В 43-ата минута се получи същата комбинация, но този път след изпълнение на корнер. Защитникът отправи удар с глава, но топката премина на сантиметри от целта.

В последните секунди на първата част Карлос Охене пусна извеждащ пас за Майкон, който нанесе диагонален удар по земя. Мартин Величков обаче майсторски се справи с изпълнението на бразилския футболист на Левски.

Второто полувреме започна с мощен удар на Алдаир от далечна дистанция, но вратарят на варненци успя атрактивно да отрази изпълнението на португалеца. В 54-ата минута Евертон получи пас на левия фланг. Атакуващият футболист влезе навътре и отправи удар с десния крак в близкия ъгъл, но Мартин Величков изби. В 76-ата минута "соколите" направиха добра атака, която завърши със силен удар по земя на Антонио Вутов, но топката се отби в бранител на столичани и излезе в корнер. Десет минути по-късно Антонио Вутов стреля от пряк свободен удар, но над вратата на Левски. 120 секунду след това Бернардо пробва късмета си от далечна дистанция, но отново над целта. До края на срещата и двата отбора не успяха да създадат интересно положение и заслужено двата тима поделиха точките. По този начин "сините" запазиха първото място с актив от 16 точки. "Соколите" пък са втори с 14 пункта.

СПАРТАК (ВАРНА) - ЛЕВСКИ 0:0

Стартови състави:

Спартак (Варна): 76. Мартин Величков, 3. Матео Юрич, 5. Йоан Бауренски, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 14. Ромееш Ивей, 16. Кристиан Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмед Ахмедов, 39. Антонио Вутов, 44. Ангел Грънчов

Левски: 44. Матей Маркович, 3. Майкон, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цумани, 50. Кристиан Димитров, 21. Алдаир, 8. Карлос Охене, 97. Асими Фадига, 17. Евертон Бала, 12. Мустафа Сангаре, 9. Александър Колев

Стадион: "Спартак", Варна
Главен съдия: Георги Давидов