“Марица” победи “Спартак” в мач от първия кръг на областния етап в турнира за Купата на БФС при юношите старша възраст (2007). Двубоят се игра в четвъртък по обяд на стадиона в село Маноле и завърши наравно 2:2 в редовното време. При дузпите момчетата на треньора Димчо Беляков бяха по-точни и спечелиха с 4:3.

Срещата предложи много емоции и драма, а “жълто-сините” изиграха много силен мач, демонстрирайки мъжество и отборен дух.

Първи до гол стигнаха спартаклии, които поведоха в 24-та минута. В 41-та Георги Филипов изравни. През втората част, в 61-та минута, Христо Ботевски направи обрата пълен, давайки преднина на “Марица”. В 66-та “Спартак” изравни с гол, за който останаха съмнения за засада. “Жълто-сините” можеха да решат мача още в редовното време, но не съумяха да реализират положенията си. Така се стигна до дузпи, при които играчите на “Марица” бяха по-точни и спечелиха с 4:3 (6:5 общ резултат).

С победата си днес тима на Димчо Беляков си осигури поне още 3 мача в турнира. Следващият съперник на “Марица” е съставът на “Ботев”, като мачът се явява областен финал. При победа маричани се класират директно напред, а при загуба ще играят баражи на разменено гостуване с отбор от друга област.

МАРИЦА: Васил Желязков, Георги Харизанов, Марин Маринов, Атанас Държиков, Петър Шаранков, Илиян Савов, Георги Филипов, Любомир Арамазов, Венцислав Кралев, Мартин Задума, Христо Ботевски (Пламен Азов, Максим Гогов, Хасан Байрям, Никола Танков). Треньор: Димчо Беляков