Юношите на „Левски“ до 16 години победиха с 4:1 на стадион „Георги Аспарухов“ връстниците си от „Хебър“ (Пазарджик) в мач от 5-ия кръг на Елитната група в тази възраст.

Георги Камбитов откри резултата за „сините“ в 5-та минута от дузпа. Йоан Андреев добави две попадения – в 38-та и 81-та минути, а четвъртият гол за „Левски“ бе дело на Никола Младенов в 87-та минута.

Воденият от треньора Данаил Иванов отбор дели първото място в класирането с „Лудогорец“ с актив от по 13 точки.

„Левски“ U16: 1. Цветан Цветков, 2. Александър Ценов, 3. Пиер Дамянов, 4. Калоян Кирилов, 5. Васил Гочев, 6. Мартин Гайдев, 7. Мартин Стоянов (75 – 16. Диан Маринов), 8. Денислав Василев (65 – 14. Томислав Петров), 9. Йоан Андреев, 10. Георги Камбитов (к), 11. Лазар Петров (55 – 18. Никола Младенов).

Срещата от 8-ия кръг в първенството на Югозападна Трета лига между „Пирин“ (Разлог) и „Левски II“ бе отложена. Причината са неблагоприятните метеорологични условия – силна буря, градушка и наводнен терен на стадион „Септември“ в Разлог.