Формацията на Спартак (Пд) до 18 години с треньор Неделин Петров победи с 3:1 отборът на Локомотив Пловдив. Двубоят бе последен шанс за излизане от областния етап на турнира за Купата на БФС при юношите от набор 2007. В предишните си двубои Спартак загуби от Марица, а Локомотив от Ботев.

През първото полувреме "гладиаторите" поведоха с красив гол на Мартин Табаков. Резултатът стигна до 3:0 през втората част с попадения на Александър Ладоня и Ивайло Вангелов. Крайното 3:1 оформи футболист на Локомотив в заключителните минути на срещата.

Така Спартак се класира напред, но ще трябва да играе баражи с отбор от друга област. Същото важи и за загубилият от мача между Ботев и Марица, които победиха в предишните си мачове. Само един тим от областта се класира директно за основната фаза.