„Марица“ се класира за основната фаза на турнира за Купата на България, след като преодоля областния и междуобластния етап на надпреварата. В сряда „жълто-сините“ постигнаха убедителна победа с 0:6 срещу победителя от област Смолян „Вихър“ (Златоград). Мачът се игра на градския стадион в Златоград, а пловдивчани не оставиха съмнение в превъзходството си.

Домакините се бяха постарали и атмосферата на стадиона бе чудесна, организацията на отлично ниво, а въпреки лошото време теренът бе добре подготвен. Срещата предизвика и сериозен зрителски интерес.

Олджай Алиев остана извън сметките и за този мач, тъй като се възстановява от контузия. Ангел Пеев пък вече започна тренировки, но все още не е готов да вземе участие в мач.

Тон за резултатната победа даде капитанът Валери Домовчийски, който в 5-та минута прехвърли вратаря от малък ъгъл, от границата на наказателното поле. В 20-та минута Георги Михайлов центрира добре с неудобния крак, а Филип Колев засече с глава и удвои. Четири минути по-късно Георги Трифонов намери отлично Филип Колев, а той отбеляза за 0:3 с пета и предреши мача. В 34-та минута Александър Праматаров изведе чудесно Георги Трифонов и той покачи на 0:4.

На почивката в състава на „Марица“ бяха извършени всички разрешени смени. Почивка бе дадена на Валери Домовчийски, Христиан Димитров, Даниел Спасов, Георги Михайлов и на вратаря Петър Начев. В игра влязоха Наско Христев, Даниел Беломачев, Никола Кръстев, Теодор Фърков, а под рамката застана Виктор Петков.

През второто полувреме „Марица“ стигна до нови два гола. Наско Христев с глава, след центриране от корнер на Александър Праматаров, покачи на 0:5, а крайното 0:6 оформи Филип Колев, който реализира хеттрик.
Така „Марица“ се класира напред в турнира, отстранявайки по пътя си четири отбора и очаква своя съперник в основната фаза.

От клуба написаха: Транспортът и за този двубой бе осигурен от собственикът на „Лайт Газ“ г-н Светослав Славов и ВК „Марица“ (Пловдив). Клубът за пореден път изказва благодарности за подкрепата и топлото отношение!

В събота за момчетата на Стойчо Драмов и неговия екип предстои домакински двубой с тима на Спартак (Пловдив).

МАРИЦА: Петър Начев (Виктор Петков), Атанас Ташолов, Георги Михайлов (Никола Кръстев), Димитър Пройчев, Даниел Спасов (Теодор Фърков), Христиан Димитров (Даниел Беломачев), Валери Домовчийски – капитан (Наско Христев), Георги Трифонов, Иван Кръстев, Филип Колев, Александър Праматаров: РЕЗЕРВИ: Радослав Мицев, Симеон Сираков, Красимир Лютов, Емилио Макавеев.