Момичетата на Ботев (Пловдив) до 11-годишна възраст спечелиха турнира Skutare Cup. Младите състезателки се включиха в надпреварата, водени от Михаела Тихова.

В първата си среща Ботев срещна Раковски и се наложи с категоричното 12:0. Вторият сблъсък на момичетата беше срещу домакините от Скутаре. Въпреки че се оказаха назад в резултата с 0:2, състезателките не се предадоха и изравниха още до почивката, за да оформят и обрат през второто полувреме за крайното 4:2. В сблъсъка за трофея женският тим на Ботев U11 срещна ФК Казанлък и се наложи с 3:0, за да грабне Skutare Cup.

От миналата година Ботев развива свои отбори при дамите. През този сезон „канарчетата“ имат 3 женски отбора – U11, U13 и U16. Скоро започва и селекция за подготвителна група U9.