В Битката за Тракия, която бе част от 12-ия кръг на efbet Лига, Ботев Пловдив победи Берое с 1:0, като гост в Стара Загора. Берое бе без двама ключови футболисти – Стефан Гаврилов и Викторио Вълков, които отпаднаха заради контузии, което значително отслаби отбора на домакните.

Възможността за нещо повече в тази среща за заралии обаче дойде с новината, че клубът успешно регистрира четирите си нови попълнения. Исмаел Ферер, Фелипе Чакартеги, Тиаго Сейхас и Мануел Монселио, които бяха на разположение.

Наставникът на Ботев, Душан Керкез, бе в трудна ситуация, след като клубът предприе продажбите на Мартин Секулич и Джеймс Ето‘о. Атаката на “канарчетата” остана в ръцете на Алекса Мараш, а Янис Карабельов зае важна роля в халфовата линия.

Срещата започна динамично, като в 9-ата минута Франциско Сагардия застраши вратата на Ботев с удар от далечна дистанция, но Ханс Бернат отрази удара с блестяща намеса. В 16-ата минута новото попълнение на домакините Исмаел Ферер имаше шанс да застраши вратаря, но Винисиус Белоти не успя да уцели вратата с мощен удар.

В 26-ата минута, Балоянис направи опит да реализира, когато бе оставен непокрит около точката за дузпа, но ударът му с левия крак излезе в аут.

Кристиан Нвачукву получи добра възможност в 36-ата минута, след като беше изведен сам на стрелкова позиция, но вратарят на Берое успя да спаси. В 38-ата минута, обаче, Ботев успя да открие резултата. Нвачукву, който стана ключов играч за тима след трансфера на Уме Емануел, се възползва от красив извеждащ пас на Антонио Перера и с фин удар прокара топката през краката на вратаря за 0:1.

След успешно реализирането на гола, Ботев продължи да натиска, а в 64-ата минута Енцо Еспиноса, който влезе от пейката, направи техничен техничен удар, който отново изискваше намеса от Бернат.

След 80-тата минута Берое наложи натиск и стигна до опасни положения. 6 минути преди края на редовното време Кабаков показа жълт картон на Ивелин Попов за опасно влизане с бутоните, но след разгледжане на ситуацията от ВАР, главният съдия промени решението си и изгони капитана на канарчетата.

БЕРОЕ – БОТЕВ 0:1
0:1 Кристиан Нвачукву (38)