“Спартак” (Пловдив) победи с 0:2 “Марица” в малкото пловдивско дерби в Трета лига. Мачът бе от 7 кръг в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят се игра в събота, на стадион “Марица”, пред около 800 зрители. Гостите спечелиха заслужено, след като играха по-добре и създадоха повече положения.

Спартак са в серия от 4 поредни успеха и лошя старт на тима е вече зад гърба им. Успешен дебют начело на кючукпарижани записа Христо Телкийски, който пое тима съвсем наскоро.

“Жълто-сините” не показаха възможностите си и играта от старта на сезона и бяха надиграни, а двубоят като цяло не предложи добър футбол. За Марица това е втора поредна шампионатна загуба, като между двата мача те победиха убедително в мач за Купата.

Двете попадение за “Спартак” бяха отбелязани от бивши играчи на “Марица” – Венцислав Гюзелев и Свилен Щерев.

Срещата започна с натиск на гостите. Ариф Ферадов и Александър Димов стреляха опасно, но Петър Начев бе на висота. Начев спаси с крак и удар в долния ъгъл на Силен Щерев. След 20-та минута играта бе по-равностойна. Георги Михайлов се озова на добра позиция фронтално срещу вратата на гостите, но не успя да нанесе удар след намесата на бранител. Александър Праматаров стреля от свободен удар, но стражът на “Спартак” улови. В 32-та минута, след контраатака, Тодор Тодоров напредна отляво пусна успореден на голлинията пас. Венцислав Гюзелев засече от десетина метра и даде аванс на гостите. В 40-та минута Георги Михайлов стреля от дистанция, топката обаче премина на няколко сантиметра над напречната греда на вратата на “Спартак”.

През втората част положенията бяха по-малко. За “Спартак” Мирослав Радев стреля неточно с глава в 50-та минута. Свилен Щерев от добра позиция успя да удвои преднината на гостите в 55-та минута. При ситуацията вратарят на “Марица” Петър Начев се контузи и бе принудително заменен от Виктор Петков. Младият вратар спаси удар на Тодоров веднага след влизането си на терена, а малко по-късно, след разбъркване, Васил Василев също имаше шанс да отбележи, но нямаше късмет. За “Марица” Георги Трифонов можеше да намали, но вратарят се намеси добре. В 62-та минута Иван Кръстев стреля много опасно, но ударът му премина на двайсетина сантиметра покрай вратата. В края на двубоя юношите Наско Христев и Емилео Макавеев се замесиха в добри ситуации, но “жълто-сините” не успяха да стигнат до попадение. Олджай Алиев, който се възстановяваше от контузия, влезе в игра през втората част, но се наложи да бъде заменен, заради същата травма.

“Марица” заема 4-то място с актив от 15 точки, с една повече от “Спартак”. В следващия кръг за тима, воден от Стойчо Драмов предстои тежко гостуване на “Ямбол”.

МАРИЦА: Петър Начев (Виктор Петков), Атанас Ташолов, Димитър Пройчев, Даниел Спасов, Георги Михайлов, Христиан Димитров, Теодор Фърков (Олджай Алиев(Наско Христев)), Филип Колев, Георги Трифонов, Александър Праматаров (Иван Кръстев), Валери Домовчийски – капитан (Емилео Макавеев). РЕЗЕРВИ: Радослав Мицев, Никола Кръстев, Симеон Сираков, Даниел Беломачев. Ст. треньор: Стойчо Драмов

СПАРТАК (стартов състав):Кристиян Милушев, Владимир Айтов, Васил Василев, Сами Мехмедов, Александър Димов, Пламен Цонев, Кръстьо Милев, Свилен Щерев, Тодор Тодоров, Венцислав Гюзелев, Ариф Ферадов. РЕЗЕРВИ: Георги Чумпов, Петко Петков, Цветелин Петров, Андрей Цой, Мирослав Радев, Давор Илиев, Васил Стойчев, Благовест Величков, Валентин Стоилов. Ст. треньор: Христо Телкийски