Без голове – 0:0, завърши мачът между юношите на „Етър“ и „Ботев“ (Пд) в шестия кръг на елитната U16 група. Двата отбора обаче направиха здрав мач, макар и без много чисти голови положения, като в общи линии си размениха по едно полувреме.

Първото започна по-добре за гостите, които отправиха опасен удар към Петър Тодоров, но своевременно бе маркирана засада. Малко след това пък Иван Филипов от фаул завъртя директно топката, но тя мина до гредата. Етърци имаха възможност в 35-ата минута, когато Цветомир Марков стреля под гредата, но вратарят успя да извади в корнер.

Втората част започна с преса и агресивна игра на „болярите“, които атакуваха по-често. В 51-ата минута дойде и най-чистата ситуация в мача – Гюнай Ахмедов се измъкна от защитата, напредна сам срещу вратаря, но след отправения удар топката срещна тялото му. Три минути преди края възможност се откри и пред Слав Чамурков, но след изстрела му топката мина на сантиметри над напречната греда.

Етърци са на десетото място в класирането със 7 точки от две победи, едно реми и три загуби. В следващия кръг на 21 септември гостуват на последния в класирането „Пловдив 2015“, който има 5 загуби от пет мача.

„Етър“ U16: Петър Тодоров, Евгени Пейчев, Калоян Иванов, Веселин Чамурков, Симон Великов, Цветомир Марков, Даниел Атанасов, Кристиан Павлов, Слав Чамурков (87 Иван Димов), Юзджан Алиманов (75 Самуил Валериев), Гюнай Ахмедов (89 Борислав Стоянов).

Юношите на „Етър“ U15 изпуснаха победа срещу връстниците си от „Ботев“ (Пловдив) в шестия кръг на елитната група. Мачът завърши 2:2, като повече могат да съжаляват „виолетовите“, които водеха с 2:0 до почивката, а удариха и две греди.

Михаил Карашлийски откри резултата, след като напредна отляво, прати топката чак на десния фланг, откъдето тя бе центрирана и той я засече във вратата – 1:0. Малко след това пак след негов удар защитник на „Ботев“ (Пд) игра с ръка в наказателното поле и последва дузпа. От бялата точка Петър Петров бе точен за 2:0.

Етърци имаха още положения, удариха два пъти и гредите, но в средата на втората част „канарчетата“ успяха да изравнят след статични положения. След центрирания първо от корнер, а после и от фаул, Владимир Николов и Димитър Драгнев измъкнаха точката за пловдивчани. „Болярите“ изпуснаха победа срещу отбор, който бе зад тях в класирането, но запазват мястото си в средата на таблицата с 8 точки от две победи, две равенства и две загуби. В следващия кръг на 21 септември гостуват на „Академик“ (Пловдив).

„Етър“ U15: Виктор Романов, Ивайло Желязков, Владимир Георгиев, Илиас Сконидис, Михаил Минчев, Виктор Иванов, Константин Петков, Александър Тодоров, Петър Петров, Георги Лазаров, Михаил Карашлийски.