Славия и Септември завършиха наравно 2:2 в среща от 5-ия кръг на Елитната група до 17 години. Точен за "белите" на два пъти беше Велизар Ветов, докато за септемврийци се разписаха Теодор Гюров и Никола Генчев.

Двубоят започна с по-активна игра на гостите, докато славистите бяха прибрани и чакаха възможности за контраатака. В 21-вата минута дойде първто по-сериозно положение за гол и то се откри пред Септември. Центриране от корнер предизвика разбъркване, след което топката стигна до Никола Генчев, който стреля, но ударът му бе избит на голлинията.

Десет минути по-късно ситуацията се повтори, след като добра атака на септемврийци завърши с удар на Димитър Челебиев, но отново играч на "белите" бе на точното място и изчисти.

В 36-ата минута гостите стигнаха до откриващо попадение. Димитър Челебиев центрира от фал, а Теодор Гюров засече топката на задна греда.

Славия отговори в продължението на първата част, след като при една от малкото си атаки Димитър Генов бе фаулиран в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Велизар Ветов и направи 1:1.

След почивката Септември отново държеше инициативата и в 57-мата минута стигна до нов гол. Никола Генчев получи топката в наказателното поле и с десния крак я прати във вратата.

Пет минути по-късно гостите останаха с човек по-малко на терена. Димитър Ценов бе изгонен за втори жълт картон, а в 81-вата Любозар Йонков от Славия също бе изгонен.

"Белите" все пак стигнаха до точката минути преди края след страхотно изпълнение на Велизар Ветов, който с удар извън наказателното поле намери горния десен ъгъл на вратата.

По този начин Славия прекъсна поредицата от четири поредни победи на днешния си противник. След изиграването на пет кръга "белите" имат 10 точки, а септрмврийци са с 13 пункта.