Първа победа за сезона записаха юношите на „Етър“ U17, които надделяха с 3:2 над „Пловдив 2015“ в дебюта на новия си старши треньор Илко Трифонов. При това победното попадение падна, когато „виолетовите“ бяха вече с 10 души на терена.

Етърци бяха по-добрият отбор през целия мач и водеха играта, но бяха на път да изпуснат победата заради свои грешки. Те поведоха още в 10-ата минута, когато Невзат Помаков центрира отляво и Димитър Косев с глава засече топката в мрежата – 1:0. Малко след това удар на Недялко Стоянов мина покрай рамката, а отново Косев стреля във вратаря. Гостите отговориха с шут на Мартин Величков, изваден от Вилислав Михайлов в корнер. В 28-ата минута те все пак изравниха, след като Даниел Минев оползотвори центриране отдясно.

„Болярите“ бързо си върнаха преднината – в 35-ата минута след хубава атака топката попадна у Виктор Борисов, който с прострелен удар направи 2:1. Малко преди почивката обаче пловдивчани отново изравниха, след като от фаул Георги Илиев насочи директно топката под напречната греда – 2:2.

„Етър“ натисна здраво през втората част и създаде няколко опасности. В 62-ата минута Борислав Пчеларов с глава изпревари вратаря, но топката излезе в аут. Далечен удар на Недялко Стоянов пък бе уловен от вратаря. Тъкмо когато гостите видимо отпаднаха физически и голът се „печеше“, Недялко Стоянов си заработи втори жълт и червен картон и тимът му остана с човек по-малко.

Макар и с 10 души, етърци продължиха да атакуват и в 79-ата минута след центриране от корнер Рафаел Чолаков прати топката в мрежата за 3:2. Две минути по-късно играчите на Илко Трифонов можеха напълно да решат мача след чудесна триходова контра, извела Петър Петров сам срещу вратаря, но последва удар в тялото му. Дори и 6-минутното добавено време не донесе промяна и „виолетовите“ ликуваха с победата.

С актив от 4 т. тимът на Етър в следващия кръг гостува в неделя, 22 септември, на „Хебър“ (Пазарджик). ФА Пловдив е предпоследен с 3 точки и в слдващия кръг е домакин на Лудогорец.

„Етър“ U17: Вилислав Михайлов, Невзат Помаков, Иво Бижев, Недялко Стоянов, Симеон Иванов (46 Масимо Соколов), Виктор Борисов (56 Нехат Курдов), Даниел Генков (66 Емилиян Тончев), Петър Петров, Рафаел Чолаков (85 Георги Николов), Димитър Косев, Ивайло Чапкънов (56 Борислав Пчеларов).