АПОЕЛ Никозия и Георги Костадинов разбиха с 4:0 като гост Еносис Паралимни в отложен от първия кръг мач в кипърския елит.

Българският национал се завърна в стартовите 11, след като се възстанови от травмиран нерв в гърба. Костадинов се представи на ниво 90 минути и получи жълт картон за протест срещу съдийско решение.

По два гола паднаха през двете полувремена. Хронологично Хави Кинтиля, Исам Шебаке на два пъти и Анастасиос Донис вкараха за АПОЕЛ.

Домакините останаха с 10 души в 80-ата минута, когато Михалис Хараламбус получи втори жълт картон.

Това е втори успех в първите три мача за "жълто-сините" от Никозия. С 6 точки те заемат 4-о място в класирането. На първите три позиции с пълен актив са Пафос, Арис (Лимасол) и Омония (Никозия).