Българите Калоян Шиков и Валерия Гърневска се класираха за четвъртфиналите на сингъл и полуфиналите на двойки на турнир до 16 г. от първа категория на Тенис Европа в Словакия.

Поставеният под №3 на сингъл Шиков победи с 6:1, 6:3 Филип Колоджей (Словакия). Това е втора поредна победа за Калоян без да загуби сет. За място на полуфиналите Шиков ще играе срещу №8 в схемата Давид Бурац (Румъния).

Поставената под №1 на сингъл при девойките Гърневска се наложи с 6:2, 6:1 над Сара Щайнерова (Словакия). Така в първите си два мача Валерия загуби само три гейма. На четвъртфиналите Гърневска ще играе срещу №6 в схемата Дарина Матвеева (Латвия).

Българчетата се класираха и за полуфиналите на двойки.

При юношите Калоян Шиков и Михайло Топич (Сърбия), поставени под №3, победиха със 7:6, 6:1 Давид Киелб (Полша)/Рихард Луптак (Словакия). За място на финала Шиков и Топич ще играят срещу първите поставени Антони Касперски (Полша)/Нанд Ванделупе (Белгия).

Поставените под №1 на двойки при девойките Гърневска и Ника Чакарун (Хърватия) победиха на четвъртфиналите със 7:5, 6:1 Виктория Новичка(Полша)/Магдалена Рибковска (Полша).