Отборът на Майнц 05 записа първата си победа този сезон в германската Бундеслига, след като надви тима на Аугсбург с 3:2 в мач от 6-ия кръг на шампионата. Успехът изкачи бившия клуб на Тодор Неделв в горната половина на класирането, докато съперниците им паднаха до 12-та позиция.

Арминдо Зийб изведе гостите от Майнц 05 в 13-ата минута, а неговият съотборник Йонатан Буркарт покачи в 15-ата.

След това нещата бяха напът да се объркат главоломно за играчите на Майнц, след като в 25-ата минута Кевен Шлотербек върна един гол за домакините, а след това в рамките на 120 секунди Хадим Амири си изкара два жълти картона.

Играчите на Аугсбург не се възползваха от психологическото си предимство и инкасираха трети гол в началото на второто полувреме в 49-ата минута, а попадението бе отбелязано от Йонатан Буркарт.

В 57-ата минута Самуел Асенде върна надеждите на своите, но четвърт час по-късно си изкара директен червен картон, с което окончателно уби интригата.

90+12' Hart gekämpft, stark gespielt, am Ende unglücklich 2:3 verloren. Über weite Strecken die bessere Mannschaft gewesen, einfach keine Worte... #FCAM05 pic.twitter.com/d2EZOwSO2I