Ница разгроми новака Сент Етиен с 8:0 в първи мач от 5-ия кръг на Лига 1.

Още в 4-ата минута Дилън Батубинсика си вкара автогол. Само три минути след това Танги Ндомбеле покачи аванса на домакините.

Нови два бързи гола в 24-ата минута на Мохамед-Али Шо и в 26-ата минута на Юсуфа Мукоко съвсем отчаяха гостите.

В 36-ата минута Мукоко асистира на Еван Гесон, който се разписа за 5:0, а само три минути след това отново Мукоко се разписа за 6:0.

През втората част тимът от лазурния бряг вкара още две безответни попадения. Софиян Диоп вкара за 7:0 четвърт час преди края на мача, а Пабло Розарио оформи крайното 8:0 от дузпа в 86-ата минута.

Ница е на пето място в класирането със седем точки, а Сент Етиен е в зоната на изпадащите с три точки от 5 мача и голова разлика 1:15.