Отборът на Кремонезе, за който се състезава българинът Валентин Антов постигна победа с 2:1 срещу тима на Катандзаро в мач от 6-ия кръг на италианската Серия “Б”. Благодарение на успеха “кремавите” се изкачиха на второто място, докато съперникът им остана с точка над “опасната зона”.

Българинът бе титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал, а в 51-вата минута получи жълт картон.

Отборът на Кремонезе успя да вземе аванс още в 5-ата минута на срещата, когато се разписа Микеле Кастанети. Авансът обаче не се задържа дълго и в 28-ата минута Матия Компаньон изравни.

След почивката гостите стигнаха до трите точки по възможно най-драматичния начин, след като в изтичащите секунди на редовното време Томазо Барбиери вкара победния гол, който прати “кремавите” в зоната на директната промоция за изкачване в елита на Ботуша.