Спартак Варна U15 спечели дербито с резултат 2:1 срещу Черно море на стадион „Локомотив“. Мачът се разви динамично, като в 19-ата минута Спартак отбеляза попадение, което обаче беше отменено заради засада. Въпреки това, Максим Илиев успя да даде преднина на отбора в края на първата част.

През второто полувреме Спартак продължи да показва доминация, като в 57-ата минута Димитър Милчев отбеляза втория гол с мощен удар, който се оказа непосилен за вратаря на Черно море. Ключов момент за запазването на победата беше спасяването на вратаря Росен Иванов в края на срещата.

С този успех, Спартак вече има четири победи от седем мача в шампионата, демонстрирайки силна форма.

Стартовият състав на Спартак включваше: Росен Иванов, Пресиан Синигеров, Максим Димитров, Кристиян Христов, Илиян Димитров, Денислав Димов (капитан), Денислав Киров, Даниел Павлов, Антонио Борисов, Димитър Милчев, Максим Илиев. Резерви: Божидар Маневски, Емануил Стойчев, Мартин Божанов, Христиан Кънчев, Калоян Трандов, Борис Бонев, Радослав Хараланов, Кристиян Петров, Еркан Мустафа.