Ботев II загуби гостуването си в Ловеч с 3:1.  Срещата бе от 10-ия кръг на Втора лига.

Ловчалии си осигуриха комфортна преднина още през първото полувреме, когато реализираха две от трите попадения чрез Евгени Игнатов (18') и Георги Димитров (32'). Четвърт час преди края на редовното време Игнатов се разписа от дузпа и подпечата втората поредна победа на своя отбор, който преди седмица надделя и над Струмска слава. В добавеното време "жълто-черните" отбелязаха почетен гол. Нехемие Кинтунту бе точен във втората минута на продължението.

С днешния успех Ловеч се изкачи до 12-ото място в класирането, като събра 13 точки в своя актив. "Канарчетата" пък остават на 17-ата позиция със 7 пункта и без спечелен двубой от втория кръг насам.