Атлетико (Мадрид) спечели визитата си на Селта с 1:0 в мач от 7-ия кръг на Ла Лига.

"Дюшекчиите" не бяха отправили нито един удар към очертанията на вратата на домакините до средата на втората част, но в крайна сметка новото попълнение  Хулиан Алварес донесе трите точки с гол в 90-ата минута. Асистенцията бе на Антоан Гризман.

С успеха Атлети излязоха на 3-а позиция с 15 точки. Селта са 10-и с 9 точки.

Виляреал би Еспаньол с 2:1 като гост. И двете попадения за "жълтата подводница" отбеляза Айосе Перес. Опитният нападател се разписа във всеки от последните три срещи на тима си и вече има 6 попадения от старта на сезона, а Виляреал събра 14 точки и излезе на трето място във временното класиране.
Жофре Карерас в 45-ата минута реализира за „папагалчетата“.

Лас Палмас завърши 1:1 при домакинството си на Бетис. Островитяните са без победа от началото на сезона. Алберто Молейро даде аванс за домакините още в 9-ата минута, но Джовани Ло Селсо изравни малко преди почивката.